Samica bielika z loggerem GPS

Samica bielika wypuszczona 09.02.2022 po leczeniu i rehabilitacji w Ptasim Azylu UZ z loggerem GPS znowu nadaje! Od 31 maja nie otrzymywałyśmy od niej żadnych informacji. Podejrzewałyśmy, że jest to problem z przesyłaniem danych przez nadajnik. Kiedy nadajnik jeszcze nadawał byłyśmy z Marleną w terenie sprawdzić czy wszystko z ptakiem w porządku, ponieważ już w maju nadajnik miał przerwy w dostarczaniu informacji. Na miejscu okazało się, że lata wśród innych bielików nad sporym zbiornikiem wodnym. Braki w dostarczeniu informacji mogą świadczyć o uszkodzeniu nadajnika.
Z otrzymanych danych wiemy, że przeciągu trzech dni (09-12.10.2022) samica pokonała ponad 275 km i znajdowała się na terenie województwa lubuskiego. Dzięki danym wnioskujemy, że bielik jest w dobrej kondycji i dobrze sobie radzi na wolności, co cieszy nas najbardziej i pokazuje, że nasza praca ma sens.
W sierpniu ptak znajdował się na północy województwa lubuskiego. W październiku logger wskazywał pozycję ptaka okolicy Przemęckiego Parku Krajobrazowego i przemieszczał się na południe. Samica prawdopodobnie żerowała na stawach w województwie dolnośląskim przy Rezerwacie Przyrody Olszyny Niezgodzkie i zaczęła kierować się na zachód. Ostatnie logowanie danych mamy z okolic Lubska w województwie lubuskim.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w leczenie i rehabilitację bielika.
Oby każdy poniedziałek zaczynał się od tak wspaniałych informacji. 🥳
Logger GPS dla naszego bielika ufundowała firma KGK Pro (Kazimierz Krzywicki), dziękujemy!

Fot: Małgorzata Żmijewska

Fot: Małgorzata Żmijewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *